+420 581 622 666

Výroba a prodej drátů, lisovaných,
žebérkových a svařovaných sítí

O nás

Společnost SITAP, s.r.o. vznikla v roce 1992, zápisem do Obchodního rejstříku. Tradice výroby ve zdejším podniku trvá již od roku 1980. Tehdy šlo o přidruženou výrobu Jednotného zemědělského družstva Býškovice. V roce 1992 tento podnik odkoupila společnost SITAP, s.r.o. a postupně výrobu rozšířila. Tehdejšími výrobky byly: pletivo lisované pro třídiče kamenolomů, štěrkoven a pískoven, třídírny uhlí a koksu OKD, pletivo žebérkové určené především pro účely zahradnické, ochranné kryty strojů, odchov kožešinových zvířat, apod.

Společnost SITAP, s.r.o. se zabývá výrobou a prodejem lisovaného, kloubkového a žebérkového pletiva, svařovaných sítí a zpracováním drátu, který prodává jako rovnaný nebo tažený v cívkách. Drát i pletivo vyrábí ve standardních rozměrech nebo i na zakázky, rozměry dle přání zákazníků.

Firma se snaží uplatňovat nové metody marketingu především s orientací na zákazníka. Na obou stranách vztahu výrobce - odběratel stojí vždy lidé. Podnikový management proto klade důraz především na tuto oblast, přičemž vysoká kvalita výrobků je považována za samozřejmý standard.

Od roku 2002 je společnost SITAP, s.r.o. certifikována společností TÜV NORD CERT GmbH pro systém managementu dle ISO 9001 : 2008. Od ledna 2018 je firma certifikována společností LRQA dle ISO 50001:2011. 

SITAP, s.r.o. prodává své výrobky v současné době jak na tuzemském, tak i na zahraničním trhu (Dánsko, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Saúdská Arábie, Slovensko, Německo, Švédsko, Švýcarsko, Ukrajina, Velká Británie).

V současné době pracuje ve společnosti SITAP, s.r.o. 39 pracovníků.

Výrobní technologie podniku patří mezi nejmodernější ve střední Evropě. Ke své výrobě má k dispozici stroje, které tvoří ucelené technologické linky nutné ke kompletní výrobě všech produktů, které firma vyrábí. Společnost užívá dva stroje na výrobu svařovaných sítí od Švýcarského výrobce Schlatter a tím ještě více rozšířila svůj vyráběný sortiment. Na těchto strojích jsou vyráběny svařované sítě s vysokými nároky na přesnost.

Výrobky firmy SITAP, s.r.o. jsou převáženy na standardních paletách EURO nebo na speciálních paletách vyrobených na míru sítí. Společnost je schopna zajistit přepravu zboží, a to automobilovou i železniční dopravou.

Výrobní program

Firma SITAP, s.r.o. je výrobcem ocelových drátů, lisovaného a žebérkového pletiva a svařovaných sítí s otvory čtvercovými nebo obdélníkovými v různých variantách.

U LISOVANÉHO PLETIVA můžeme vyrobit nejmenší oka 6x6 mm, z drátu průměr 2,8 mm. Nejmenší průměr drátu je 2,8 mm, největší průměr 12 mm. Největší možný rozměr sítí je 2000x4000 mm.

U ŽEBÉRKOVÉHO PLETIVA můžeme vyrobit nejmenší oka 10x10 mm, z drátu průměru 1,6 mm. Největší průměr drátu je 5 mm. Maximální rozměr sítí je 2000x5000 mm. V našem širokém sortimentu je možno vyrobit oka až 57x57 mm.

U SVAŘOVANÝCH SÍTÍ Z BETONÁŘSKÉ OCELI můžeme vyrobit nejmenší oka 75x75 mm, z drátu průměr 4 mm. Maximální průměr drátu je 10 mm. Maximální šířka sítě je 2850 mm. Dále se tato šířka snižuje dle velikosti ok a počtu drátů.

U SVAŘOVANÝCH SÍTÍ jsme schopni vyrobit oko 20x20 mm, z drátu průměr 2 mm. Maximální průměr drátu je 6 mm. Maximální šířka sítě je 1500 mm.

Ocelové dráty s žebírky B500A dle DIN 488 ve svitcích nebo rovnané pro svařované sítě z betonářské oceli, průměry drátu : 4, 5, 6, 8, 10, 12 mm.

Ocelové dráty hladké kalibrované, tažené za studena ve svitcích, nebo rovnané, pro jiné účely, průměry drátu : 1,6 - 12 mm.

Zde je odkaz na politiku jakosti, kterou se řídí naše společnost.